100 % inwestycja, która będzie przynosić korzyści do końca życia!!!

Podczas swojej ostatniej wyprawy, gdy z plecakiem przemieszczałam się w różne klimaty i warunki, od amazońskiej dżungli, przez jezioro Titicaca w Boliwii i Peru, po pustynię utwierdziłam się w tym, że przesłaniem na ten rok dla siebie i moich klientów, jeszcze bardziej niż do tej pory, chcę zrobić pewną refleksję, która nie opuszczała mnie żadnego dnia. Nie jest ona nowością, ani odkryciem XXI wieku, ale o tym często ludzie zapominają. Trzymanie się tej refleksji natomiast pomaga podejmować decyzje.

Gdy wędrujesz przez świat z plecakiem, w którym masz podstawowe rzeczy na kolejnych kilka dni, zauważysz, co tak na prawdę jest ważne w życiu, skoro to wszystko co masz w swoim domu jest gdzieś daleko i w trudnej sytuacji tutaj, na końcu świata, raczej Ci nie pomoże. Co jest z Tobą każdego dnia? Co będzie z Tobą każdego dnia do końca Twojego życia bez względu, na jakim końcu świata będziesz? W co warto inwestować?

Twoje ciało, umysł i dusza. Twój osobisty sposób myślenia, kondycja i nastawienie do tego, co napotykasz na swojej drodze. Na co dzień tu, gdzie żyjemy wiele z nas ma zadbane samochody i mieszkania, ubezpieczone, serwisowane, posprzątane, a czy każdy ma ubezpieczone życie, posprzątaną głowę z ograniczających przekonań, żalu i dba o swój rytm w życiu, w tym co kształtuje Twoją kondycję i zdrowie: regularny sen, jedzenie, picie wody, rozwój osobisty, nowe umiejętności, relaks dla ciała i umysłu?

  • Czy wiesz, że niewyspani kierowcy mają gorszy czas reakcji niż na wet Ci lekko po alkoholu?
  • Czy wiesz, że bez oddechu przeciętny człowiek może przeżyć zaledwie 3 minuty?

 

100 % inwestycja, która będzie przynosić korzyści do końca życia to inwestycja w siebie, to Ty ? Wszystko co dobrego zrobisz dla swojego ciała, umysłu i duszy, będzie przynosić korzyści do końca Twojego życia i jest zawsze przy Tobie. Wiem, proste i banalne, ale ile razy zamiast w siebie inwestujesz w przedmioty? Jeśli stać Cię na jedno i drugie to się nie wyklucza, ja też lubię komfort, ale gdy jest decyzja czy w siebie czy w przedmiot, to zainwestuj w siebie ?