Są racje i relacje – trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, prawda? Jak zatem skutecznie się komunikować? Umiejętność jasnego przekazywania innym swoich myśli, to niejednokrotnie Twoja największa karta przetargowa i klucz do sukcesu w biznesie. Czy jesteś tego świadomy, czy nie, non stop wysyłasz w świat najróżniejsze informacje: albo w formie werbalnej, albo za pomocą mowy ciała, mimiki twarzy i gestykulacji. Jeśli dobrze się nad tym zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że właściwie nie można się nie komunikować. Jak często czułeś, że używasz zbyt wielu słów, które zamiast nakreślić, tylko zaciemniają sens Twojej wypowiedzi? A może zdarzały się w Twoim życiu sytuacje, kiedy to Ty nie potrafiłeś do końca zrozumieć Twojego rozmówcy? Albo, nie wiedząc dlaczego, ktoś poczuł się urażony tym, co powiedziałeś? Jeśli tak jest, to mam dla Ciebie kilka złotych zasad skutecznego porozumiewania się.
UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ LUB ZADZWOŃ

Komunikacja interpersonalna w biznesie

Dowiesz się m.in.

 • jak krytykować pomysły i nie podciąć autorowi skrzydeł;
 • jak wyrażać i przyjmować krytykę z klasą;
 • jak wykazać się asertywnością bez bycia niemiłym;
 • dlaczego słysząc to samo, słyszymy coś innego.

Warsztaty z doświadczonym mentorem dają zestaw przydatnych technik, pozwalających wspólnie dojść do porozumienia i wypracować sensowne rozwiązania. Na moim szkoleniu zaczniesz świadomie korzystać z narzędzia, jakim jest język, zrozumiesz, jak ważny jest zarówno dobór słów, jak i odpowiednia intonacja. Czy wiesz, że aż 80% ‘przekazu stanowi komunikacja niewerbalna? Na kursie:

 • poznasz mowę ciała,
 • nauczysz się budować przekaz jasny, konkretny i czytelny dla Twojego rozmówcy, a także właściwie interpretować komunikaty innych osób,
 • odkryjesz zasady efektywnego dialogu w zespole również w bardziej wymagających sytuacjach, takich jak: konflikty, opiniowanie czy ocenianie,
 • poznasz warunki skutecznej komunikacji – zrozumiesz, w jaki sposób dobór słów w połączeniu z wysoko rozwiniętą inteligencją emocjonalną umożliwia wyrażanie swojego zdania ze spokojem.

Czego nauczysz się na szkoleniu ze skutecznej komunikacji?

Czego nauczysz się na moich szkoleniach? Zasad aktywnego słuchania i umiejętnego zadawania pytań, pozwalających lepiej kontrolować i odpowiednio ukierunkować rozmowę, aby osiągnąć zamierzony efekt. Czego jeszcze? Dyplomatycznego dialogu w stresujących sytuacjach konfrontacyjnych oraz odczytywania ukrytych komunikatów w przekazie rozmówcy. Poznasz metody efektywnego porozumiewania się oraz otrzymasz ode mnie komplet skutecznych narzędzi, dzięki którym:

 • z łatwością dobierzesz odpowiednie słowa i precyzyjnie wyrazisz wszystko, co masz na myśli,
 • Twoje komunikaty przestaną być błędnie rozumiane,
 • opanujesz sztukę dyplomacji – już nikt nigdy nie obrazi się na Ciebie za to, co mówisz lub piszesz,
 • poznasz zasady aktywnego słuchania,
 • będziesz wzbudzać większą sympatię, a w efekcie budować lepsze relacje biznesowe.

Trening skutecznej komunikacji interpersonalnej w biznesie to warsztat indywidualnie dopasowany do Twojej osobowości, który pozwoli Ci podnieść zawodową efektywność, lepiej zrozumieć różne typy ludzi, budować lepsze relacje, a także wzmocnić autorytet.

Trening skutecznej komunikacji interpersonalnej – sprawdź, czy to szkolenie dla Ciebie!

Komu polecam szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej? Pracownikom, którzy:

 • organizują i koordynują pracę zespołu – chcą poznać sposoby efektywnego porozumiewania się, wyrażania opinii czy krytyki w konstruktywny sposób,
 • prowadzą spotkania, zebrania lub konferencje,
 • dzielą się doświadczeniem i przekazują innym swoją wiedzę – organizują kursy, warsztaty, webinary, seminaria,
 • współpracują z innymi, kontaktują się z Klientami.

Zrozumienie zasad i opanowanie technik skutecznego porozumiewania się sprawi, że staniesz się świadomy mocnych i słabych stron swojej komunikacji interpersonalnej, zaczniesz z większą rozwagą podchodzić nie tylko do tego, co mówisz, lecz także, w jaki sposób słuchasz. Otwarty dialog procentuje lepszą atmosferą w zespole, umiejętnością jasnego wyrażania swoich potrzeb i oczekiwań, co znacznie ułatwia znalezienie konstruktywnych rozwiązań.

Chcesz wiedzieć więcej? Czujesz, że to warsztat stworzony dla Ciebie? Zapraszam do zapoznania się z ofertą dostępnych szkoleń dla biznesu.

Skuteczna komunikacja? To możliwe!

Zapisując się na warsztaty, dowiesz się, jak skutecznie się komunikować, poznasz zasady porozumiewania się, które zmienią Twoje relacje z klientami oraz współpracownikami. Jako uczestnik szybko przekonasz się, jak wiele błędów popełniamy w codziennych rozmowach ze znajomymi, kolegami z pracy i kontrahentami. Łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że jeśli coś sprawdzało się przez długi czas, jest skuteczne, więc pokażę Ci, jak osiągać cele bez budowania atmosfery wrogości lub niezrozumienia. Każdego dnia uczestniczysz w wielu interakcjach wymagających właściwego doboru słów. Naucz się wykorzystywać te okazje, aby wzmocnić swoją pozycję jako lidera zespołu, przełożonego, który ze zrozumieniem podchodzi do swoich współpracowników.

Zanim rozpoczniesz szkolenie, zastanów się:

 • jakie problemy w komunikacji występują w Twoim środowisku pracy,
 • jakie rozwiązania już wypróbowałeś i czy przyniosły one zamierzony efekt,
 • co chciałbyś zmienić, ponieważ widzisz, że nie funkcjonuje prawidłowo,
 • czego oczekujesz od warsztatów?

Precyzyjne określenie własnych słabych stron ułatwi zmianę nawyków i sprawi, że po ukończeniu zajęć będziesz świadomy tego, co należy zrobić, aby spełnić warunki skutecznej komunikacji.

Przećwicz zasady skutecznej komunikacji podczas warsztatów

Ideą opracowanych przeze mnie szkoleń jest wskazanie uczestnikom dróg, którymi powinni podążać, aby stawać się lepszymi managerami i sprawnie zarządzać organizacją. Aby to osiągnąć, łączę teorię z praktyką, tłumacząc, jak wdrożyć w praktyce najważniejsze zasady efektywnego zarządzania. Skuteczna komunikacja wymaga poznania jej celu oraz możliwych form przesyłania komunikatów, zatem podczas szkolenia uświadomisz sobie, że nawet milcząc, wysyłasz do osób znajdujących się w pobliżu informacje, np. na temat własnego samopoczucia. Każdy współpracownik może interpretować je różnie. Wyobraź sobie, że gdy jeden pomyśli, iż masz zły dzień, drugi uzna Cię za niesympatycznego szefa. Jako mentor wyczulam kadrę zarządzającą na te aspekty zachowania, ponieważ w dużym stopniu wpływają one na ogólną atmosferę w miejscu pracy. Jako lider masz obowiązek dawać przykład, jak należy porozumiewać się bez konfliktów. Oferowane szkolenie zapewnia niezbędną wiedzę w tym zakresie, ponieważ omawiam w szczególności zasady skutecznej komunikacji.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ LUB ZADZWOŃ