Brak umiejętnej komunikacji może prowadzić do wielu problemów w zespole pracowniczym. Zasady skutecznego porozumiewania się powinien znać nie tylko lider, ale wszyscy podwładni. Aby zespół sprawnie funkcjonował, jego członkowie muszą wiedzieć, jak jasno przekazywać informacje oraz umiejętnie słuchać innych. Moje rady dotyczące skutecznej komunikacji w zespole pomogły już wielu firmom i grupom pracowniczym, dlatego jestem przekonana, że okażą się one równie skuteczne dla Ciebie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, na czym polega skuteczna komunikacja i dlaczego jest ona tak ważna, jak wyeliminować najczęściej popełniane błędy oraz jakie podstawowe zasady konwersowania warto znać, napisz do mnie, a chętnie Ci pomogę! Zapraszam Cię do skorzystania z niezwykle atrakcyjnej oferty szkoleniowej dla przedsiębiorstw.
UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ LUB ZADZWOŃ

Najczęstsze błędy w komunikacji

Do najczęstszych błędów stanowiących barierę w efektywnej komunikacji zespołowej możemy zaliczyć:

 • niespójne, niejasne komunikaty,
 • niekonstruktywną krytykę,
 • brak umiejętności słuchania,
 • nieprawidłowy sposób budowania komunikatów,
 • brak informacji zwrotnej,
 • brak otwartej komunikacji,
 • nieodpowiednie komunikaty niewerbalne,
 • brak komunikacji asertywnej.

Na prowadzonych przeze mnie szkoleniach dowiesz się, jak możesz wyeliminować najczęściej powielane błędy i jak sprawić, by skuteczna komunikacja w zespole motywowała do działania i przedkładała się na efekty. Grupa ludzi, która w odpowiedni sposób porozumiewa się ze sobą, osiąga znacznie lepsze rezultaty niż zbiór osób, u których sztuka dialogu kuleje. Zgrani pracownicy są bardziej zmotywowani do działania i chętniej podejmują nowe wyzwania, pracują szybciej i efektywniej. Ponadto unikają wielu problemów i konfliktów. Dobra komunikacja to podstawa w każdej firmie, niezależnie od branży i rodzaju wykonywanej pracy.

Zasady skutecznej komunikacji w zespole

Istnieje wiele zasad efektywnej komunikacji w zespole, na moich szkoleniach poznasz je wszystkie. Przede wszystkim należy pamiętać o takich kwestiach, jak:

 • zapewnienie dostępu do informacji wszystkim pracownikom – jako przełożony powinieneś pamiętać, że niedoinformowani pracownicy czują się mniej ważni od innych, przez co znacznie spada ich skuteczność w działaniu;
 • przekazywanie konkretnych, czytelnych i klarownych komunikatów – upewnij się, czy są one jasne dla wszystkich członków zespołu;
 • stworzenie odpowiedniej atmosfery – zgrany zespół to efektywny zespół;
 • przekazywanie informacji zwrotnych;

Jeśli wyeliminujesz błędy w komunikacji i wprowadzisz nowe zasady skutecznej wymiany informacji z innymi osobami, szybko zauważysz różnicę. Chętnie pomogę Ci zadbać o skuteczną komunikację z innymi i podzielę się z Tobą radami opartymi na moim wieloletnim doświadczeniu. Jako specjalista w tej dziedzinie gwarantuję, że szybko przekonasz się o skuteczności moich praktyk i zauważysz doskonałe rezultaty.

Szkolenia z komunikacji w zespole

Na rynku działam już przeszło 23 lata – jestem właścicielem firmy szkoleniowej, certyfikowanym coachem oraz wykładowcą na kierunku zarządzania kapitałem ludzkim. Współpraca ze mną to doskonała inwestycja dla Twojej firmy. Jestem pewna, że odniesiesz ogromne korzyści z uczestnictwa w szkoleniu ze skutecznej komunikacji w zespole dedykowanemu zarówno mniejszym firmom, jak i dużym przedsiębiorstwom. Nauczę Cię, jak:

 • integrować się z zespołem,
 • rozwiązywać pojawiające się konflikty,
 • przekazywać rzetelne i konkretne komunikaty,
 • najlepiej motywować zespół do pracy.

Moje szkolenia są dostępne dla wszystkich i opierają się zarówno na wiedzy teoretycznej, jak i działaniach praktycznych. Polepszenie komunikacji pomiędzy członkami zespołu to gwarancja sukcesu, dlatego umiejętność dogadywania się ma istotne znaczenie w każdej branży. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem informacji z zakresu skutecznej komunikacji, skontaktuj się ze mną, a chętnie udzielę Ci więcej informacji na ten temat.
UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ LUB ZADZWOŃ